Galaxis
2010.08.26. 21:53
miután ráérek egész este, mert csak 10kor akarok telefonálni, ezért itt a második gitár:
Bácsikámtól kaptam, annakidelyén mikor ő vette, a hetvenes évek végén egy havi fizetésébe került ( 5-6000 Ft) Pont úgy nézett ki, mint az első pár képen látható, az elöbbi link alatt. szoval fekete-fekete volt a gitár.
ezen is volt pár karcolás, meg horpadt volt a koltató, szoval ugy döntöttem hogy felújítjuk ezt is.
Első lépésként a nyakat letakartam, hogy ha lehet a kromofág (egy erős sav) ami a betont és az autófényezést is simán lemarja kárt tenne benne, és a testet elkeztdtem megtisztítani a fényzéstől.
Persze elötte az elekronikát, a koptatót és egyéb leszerelhető, és nem festeni kívánt alaktrszészt leszedtem.
miután a kromofág bfejezte dolgát... najó ez tulzás, mert a kromofág felmarja a festéket, de konkrétan nekem kellett raskettával lekúzni róla.... tehát nagyjából fa felületet kaptam. ezen persze még vannak Gitt foltok, mert a hangszergyár/műhely vastagon húzta a gittet a festék alá, de semmi gond, mert a kromofág azt is vitte.
Szoval kb egy hét csiszolás jött, mert nem értem rá egész napokat dolgozni vele.
A festési terv az volt, hogy pácoljuk, méghozzá feketére. miután egy jó erős PUNK gitárt akartam csinálni belőle, ezért nem 100%ban kapartam/csiszoltam le a gitt maradványokat, hanem cak 99,9%ban. ahhoz hogy 100% legyen rengeteget kell csiszolni, mert nagyon be van tapadva a fa rostjai közé... szoval mivel nem az összes gittet szedtem ki, a pácolásnál ( fekete Víz alapú pác) ahol a rosztok között még gitt volt ott nem fogott a fekete... Ettől kicsit Ótvar és Pank lett a látvány. A pácsolás kiszáradása 1-2 nap szellős és száraz helyen. ( egy másoknál le fogm írni hogy mi van ha nem szárad ki kellőképpen a pácolás és lelakkozzuk... merthogy ez is már előfordult velem:S:()
Szova a száradt felületet, megcsiszoljuk ha kell, de nagyon óvatosan, nem rányomva, és FINOM CSISZOLÓVAL. Én azt hiszem ciszoltam egy kicsit, mert ahogy 3 darabból össze van ragasztva a test, azoknak nem azonos a szálirányuk, ezért a viztől felállnak a rostok.
Finomra csiszolás után a lakkozás jött. szórópisztoly és Kemény Parketta-lakk, és fontos, hogy akármilyen lakkot is használsz ( ha esteleg ezt veszed útmutatónak) NEM VÍZ ALAPÚ LAKKOT használj. a lakk száradása kb 1 nap.
Közben a koptatót, félbevágtam és egy üvegessel csináltattam meg az alsó részét, 3600.- volt az a kis darab üveg... 3mm vastag és lyukakvannak rajta a pickupkapcsolónak, és a potmetereknek. a gitárt úgy szereltem össze, hogy az eletronikát vissza a testbe, és a koptató megmaradt részét fehézzrre fújva ( Spray-festék) visszatettem, és az üveg-rész alá pedig betettem egy kb 1 méter hosszú telefon vonalból szedett zsintórt összegyőrve, a potméterek közé. Emiatt úgy néz ki, mintha rengeteg kábel lenne benne. továbbá a telefonzsinór szines ( fekete piros sárga) és így elég jól néz ki.
Összeszerelés és kész is:) ja igen, van egy törés az üvegban, amikor az utolsó potmetersapkát tettem fel, elpattant az üveg. majd egyzser kicserélem Plexire:)
Képek:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.